Visible Light (Görünür Işık) Teknolojisi Nedir?

Visible Light Technology

Günümüz teknolojilerinin sürekli gelişmesi ve biyometrik uygulamaların da buna ayak uydurması gerektiği senaryolarda Visible light teknolojisini kullanan ve geliştiren ZKTeco yeni nesil algoritmaları kullanan tamamiyle insan yoğunluğunu ve sırayı azaltıcak yeni segment cihazlarla geliyor.

Android yazılım platformunda geliştirime açık olan Visible light teknolojisini kullanan cihazların güçlü altyapıyı baz alarak sistemi entegre etmenize olanak vermektedir.

Başlıca özellikler:

1. Proaktif Yüz Tanıma
2. Deep Learning ile Sahteciliğe Son
3. Hızlı, Stabil Doğrulama
4. Geniş Poz Açısı
5. Daha İyi Hijyen-Touchless

Proaktif Yüz Tanıma

Proaktif olan yüz tanıma sistemiyle biyometrik yüz okuyucu terminallerinin kişinin yüzünü 30 derecelik açıyla okuduğu ve geçiş yapan kişinin beklemesine gerek kalmadan işlevini yerine getirir. Şirketlerin kurumsal yapılarına uyumlu olduğundan ve biyometrik doğrulama hızının 1 saniyenin altında verildiği değerleri baz alarak düşünüldü.

Eski IR yüz tanıma sistemlerine göre, yeni nesil visible light yüz algılama teknolojisi ile 2 metreye kadar yüz tanıma yapılabilir. Böylelikle insan akışı kapasitesini yükseltmiş olursunuz.

CNN derin öğrenme algoritması uygulandığında. Terminaller yüz tanımayı 3D Rendering uygulamasıyla daha kararlı ve doğru biçimde gerçekleştirirler.

Visible light yüz algılama dokunma gereksinimini ortadan kaldırarak, mikrop, hastalık ve kir yayılmasını engeller.

Yüz tanıma cihazlarının önünde sabit durmanıza gerek olmadan cihazın yanından yürümeniz yeterlidir.

Deep Learning ile Sahte Fotoğraflara Son

Deep Learning algoritması, video saldırılarını, sahte resimleri, yüzleri geliştirilmiş verilerle etkisiz hale getirmektedir.

Çok yönlü güncelleme ile özelleştirilmiş yüz tanıma teknolojisi

Gelişmiş Visible Light Yüz Tanıma, ZKTeco’nun önceki yüz tanıma eksikliklerinin üstesinden gelmeyi amaçlayan ve Deep Learning’i kullanarak ne olursa olsun performans ve güvenilirliği konusunda çok yönlü bir yükseltme elde etmeyi amaçlayan en yeni teknolojidir. Yüz Tanıma, yükselen biyometrik teknolojilerden biri olarak kabul edildi ve birçoğu gelecekteki gelişimi için olumlu ivme kazandı. Bununla birlikte, yüz tanımanın teknolojik yetersizliği, günlük hayatımızdaki artan kullanımla birlikte, özellikle de anti-spoo ability kabiliyeti, işlem gücü eşiği, ışık kaynağı üzerindeki çevresel, zihinsel kısıtlama ve açının pozlama yeteneği ile birlikte ortaya çıkmıştır.

Güvenilir sahteciliği önleme ile güvenlik seviyesini en üst düzeye çıkarın

Gelişmiş Visible Light Yüz Tanıma, ZKTeco’nun önceki yüz tanıma eksikliklerinin üstesinden gelmeyi amaçlayan ve Deep Learning’i kullanarak ne olursa olsun performans ve güvenilirlik konusunda çok yönlü bir yükseltme elde etmeyi amaçlayan en yeni teknolojidir. Yüz Tanıma, yükselen biyometrik teknolojilerden biri olarak kabul edildi ve birçoğu gelecekteki gelişimi için olumlu ivme kazandı. Bununla birlikte, yüz tanımanın teknolojik yetersizliği, günlük hayatımızdaki artan kullanımla birlikte, özellikle de anti-spoo ability kabiliyeti, işlem gücü eşiği, ışık kaynağı üzerindeki çevresel, zihinsel kısıtlama ve açının pozlama yeteneği ile birlikte ortaya çıkmıştır.

Bu nedenle, tam olarak Gelişmiş Visible Light Cihazları Yüz Tanıma için geliştirilen ve bu atılımın anahtarının Derin Öğrenme teknolojisini içerdiğini bilen teknolojidir. Derin Öğrenme, söz konusu üç teknolojik yetersizliği daha da azaltacak şekilde adapte edilmiştir ve performansını artırmak için sürekli bir geliştirmeden geçmektedir.

Anti-spoof yüz tanıma dahil her tür biyometrik teknolojinin en önemli görevlerinden biridir. Kamerada insan yüzü olan fotoğraf veya video göstererek sahte denemeler yapılabilir ve buna karşı Deep Learning kullanan bir algoritma getirildi. Canlılığın tespiti, Derin Öğrenmenin gücünden faydalanılarak gerçekleştirilen bir saldırı olup olmadığını belirlemek için 1 saniyeden daha az zaman harcar. Derin Öğrenme, yaşayan insan yüzleriyle, ışık, doku ve çözünürlük gibi farklılıkları fotoğraflardan veya videolardan öğrenerek canlılık tespitini gerçekleştirmek için geliştirilmiştir…