Güvenlik Çözümleri : Gelişmiş Güvenlik Seviyelerini Halka Açık Alanlarda Uygulayın.

Güvenlik konusu açıldığında karşılaşılan en büyük problem; insanların en yaygın olarak kullandığı alanlarda meydana gelmektedir. Günümüzde bu tehdit büyük oranda artmıştır. İnsanların güvenliğini sağlamak için teknolojik fikirlerin ileri atıldığı bu dönemde ZKSoftware olarak sizlerin en ideal çözüm partneri olabiliriz.

Halka açık yerlerde, insan akışının yüksek olduğu alanlar, genellikle gün içerisinde çok fazla ziyaretçi almaktadır. Access (geçiş) kontrol konusunda oluşan güvenlik açıklarının önüne geçmek adına kurumların ve insanların ihtiyaçları arttırmaktadır. İnsanların talep ettikleri güvenlik çözümleri gelişmişlik ve kalite beklentisini de artmaktadır. İnsan akışının yüksek olduğu alanlarda hizmet veren personellerin güvenliği ve yetki alanlarını düzenlemek adına yapılan çalışmalar da ZKFlex en ideal yardımı sunmaktadır.

Etkili giriş-çıkış çözümleri ve access (geçiş) kontrol isteklerini uygun biçimde sağlayabilmek adına yüksek seviyede ortak kullanım alanlarının güvenliğinin oluşturulması gerekir.

Gelişmiş Seçeneklere Uygun Kararlar

ZKFlex sizlere en güvenilir aynı zaman da en istikrarlı  access (geçiş) kontrol ve personel takip sistemi çözümlerini tatmin edecek seviyede sunuyoruz. Çoklu doğrulama sistemleriyle beraber sofistike güvenlik düzeyini sağlamaktayız.

Entegrasyon anlamında; tripod (üç kollu) turnikeler, ikili doğrulama yöntemleri etkili ve güvenli geçişi garantiler. RFID kart (radyo frekansı ile tanımlama yapan kartlar) desteğiyle birlikte Mifare kart (içerisine bir mikroçip ve mini bir yazılım yüklenmiş akıllı kartlar) seçeneklerini de müşterilerimize önermekteyiz. Böylelikle verilerinizin iç veya dış müdahalelerden etkilenmeden güvende tutulması da tercihleriniz arasında olmaktadır. Bölgede bulunan operatör tarafından yetki seviyeleri tamamen ayarlanabilir düzeyde tasarlanmıştır. Bu özellik hızlı ve verimli yöntemleri de beraberinde getirir.

Güvenlik düzeyini daha da yükseltmek adına bekçi tur sistemleri de bu entegrasyona dahil edilebilir. Raporlama kısmında bekçinin tamamladığı turları görebilir, tur sayısını verimliliği arttırmak amacıyla en uygun seviyeye getirebilirsiniz.

Günümüz şartları değerlendirilecek olunursa; beklenen kaliteli güvenlik seviyesi, insan faktörü ve teknolojik etkenler beraberinde birçok zorlukları da getirecektir.

Zorluklar

  • Yüksek insan akışı.
  • Halka açık alanlarda insan güvenliğinin sağlanması.
  • Alan da yetkili personelin doğruluğunun ve kimlik bilgilerinin tanıtılması.
  • Yüksek kapasitede personelin sistemlere kayıt edilmesi.
  • Personellerin bekçi tur sistemlerine entegrasyonu.
  • Eğitim kurumlarına özel güvenlik çözümleri ve tripod (üç kollu) turnike sistemleri gibi access (geçiş) kontrol yapılması zorunlu alanların güvenliğinin sağlanması.

Access Kontrol Ana Avantajları

  • Geçiş kontrol takibi ile sistemin güvende tutulması.
  • Kolay kullanım ve erişim.
  • Anlık raporlama.